Turkish English Deutsch Arabic Russian French
 • 0530 574 11 37
 • 0216 519 27 19

Türk Hamamı
30.3.2023

İstanbul Bölgesindeki Hamamlar ve Türk Hamamları için Metropol Hamam Spa´nın sizler için hazırlanan bu içeriğine yakından göz atın. Türk hamamı, yüzyıllardır kullanılan bir banyo yöntemidir ve birçok sağlık faydası sunar. Cildinizin temizlenmesine, kaslarınızın gevşemesine, stresin azaltılmasına ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Türk hamamı, Osmanlı İmparatorluğu´ndan beri kullanılan bir banyo yöntemidir. Genellikle mermer veya seramikten yapılmış sıcak bir odada bulunur.

Türk Hamamı Kullanım Detayları


Türk Hamamı, ölü cilt hücrelerinin ve toksinlerin vücudunuzdan uzaklaştırılmasına yardımcı olur.

Sıcak alandaki hava nedeniyle terlersiniz. Hamamda bulunan sıcak suyu veya soğuk suyu kullanarak vücudunuzu yıkayabilirsiniz. Dinlenmek için bir sonraki spa alanına geçebilirsiniz veya işletmemizdeki diğer alanları da kullanabilirsiniz. Metropol Hamam´da yer alan SPa alanında, genellikle soda, ayran, limonta, taze sıkma meyve suları, çay veya diğer içecekler sunulur ve vücudunuzun yenilenmesine izin vermek için dinlenebilirsiniz.

Hamam´ın Sağlık Açısından Faydaları


Türk hamamı, birçok sağlık faydası sunar. İlk olarak, hamam, cildinizin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olabilir. Ovalama ve terleme, cildinizdeki ölü hücreleri ve toksinleri uzaklaştırır ve cildinizi temizler.

Hamam ayrıca, kaslarınızı gevşeterek ve stresi azaltarak rahatlamanıza yardımcı olur. Terleme ayrıca, vücudunuzun toksinleri ve diğer zararlı maddeleri atmasına yardımcı olur.

Hamamda, şort, havlu veya pestemal kullanılır. Hamamda kullanacağınız terlikleri ise Metropol Hamam Spa olarak sizlere sunmaktayız, ancak yine de kendi terliklerinizi de getirebilirsiniz.

Geleneksel Türk Hamamı


Geleneksel Türk Hamamı, Osmanlı İmparatorluğu döneminde ortaya çıkan ve günümüze kadar gelen bir hamam türüdür. Osmanlı İmparatorluğu´nun kuruluşundan itibaren hamamlar, insanların temizliğini sağlamak, rahatlamak ve sosyalleşmek için kullanılmıştır. Hamamlar, sosyal hayatın önemli bir parçası olmuştur ve hala Türk kültürünün bir parçası olarak varlığını sürdürmektedir.

Genellikle üç bölümden oluşur: soğukluk, ılıklık ve sıcaklık. Soğukluk bölümü, hamama girerken ilk adım olarak kullanılır ve burada kıyafetlerinizi çıkarıp havlu ile örtünerek rahatlayabilirsiniz. İlgi duyarsanız, burada ayak masajı hizmeti de sunulabilir. Ilıklık bölümü, vücudunuzu yavaş yavaş ısıtmak için kullanılır. Burada, terlemeniz için sabunlu su ile vücudunuzun ovulmasını sağlayan kese hizmeti de sunulmaktadır. Sıcaklık bölümü ise hamamın en sıcak ve nemli bölümüdür. Bu bölümde, vücudunuzun terlemesi için farklı ısı ve nem seviyelerinde sauna ve buhar odaları mevcuttur.

Geleneksel Türk Hamamı Sağlık Faydaları

Geleneksel Türk Hamamı´nın sağlık faydaları saymakla bitmez. Sıcaklığın vücuttaki kasları ve eklem hareketliliğini artırması nedeniyle, hamamda rahatlamak ve terlemek, romatizmal rahatsızlıkların ve kas ağrılarının tedavisinde oldukça etkilidir. Ayrıca, hamamda terlemek cildinizi derinlemesine temizler ve cildinizdeki ölü hücreleri atarak, tazelenmiş bir cilt sağlar. Hamamın terleme etkisi, kalp-damar sistemini de destekleyerek kan dolaşımını artırır ve vücudunuzun toksinlerden arınmasına yardımcı olur...

Modern bir hamam arıyorsanız ve günümüz şartlarının en iyi alanlarını içeren işletmemizi ziyaret etmek istiyorsanız web sitemizde yer alan Metropol Hamam Whatsapp hattımızdan bilgi alabilirsiniz. Ayrıca sizler için sürekli güncel tuttuğumuz INSTAGRAM hesabımız da bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

 • Spa´nın Faydaları Nelerdir?
  İstanbul´un en çok ziyaret edilen Erkeklere özel spa merkezi Metropol´de sizler için tüm detaylar düşünüldü. Spa´nın Faydaları Nelerdir? sorusunun yanıtı için sitemizde kısa bir gezintiye çıkın.
 • Kolayca Uygulanabilen Yüzme Teknikleri Nelerdir?
  İstanbul´un en çok ziyaretçi kabul eden tesisi Metropol Hamam ve Spa Merkezi´nde sizler için Kolayca Uygulanabilen Yüzme Teknikleri Nelerdir? sorusunun yanıtı ele alındı. Hemen inceleyin.
 • Hamama Ne Kadar Sıklıkla Gidilmeli?
  15 günde bir hamama gitmenin ölü deriden arınmak için yeterli olduğunu söylüyor.
Açışış Saati : 06:30
Kapanış Saati : 02:00
Bize Ulaşın
 • Namık Kemal Mahallesi Keşif Sokak No:1/C Ümraniye / İSTANBUL
 • Telefon : 0216 519 27 19
 • info@metropolhamamspa.com
Bize Yazın...
Merhaba,
Metropol Hamam & Spa olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?