Turkish English Deutsch Arabic Russian French
 • 0530 574 11 37
 • 0216 519 27 19

Şok Kovası Nedir?
7.02.2019

Sauna, buhar odası gibi sıcak spa üniteleri ve ya  terapi uygulamalarının ardından vücudun diriliğini geri kazanması için uygulanan şok duşlama sistemidir. Şok havuzu ve ya şok duşu kullanmak isteyenler için diğer alternatif olarak da değerlendirilebilir. Kova Duşu tamamen Kambala ağacından imal edilmiş olup tamamen el işçiliğine dayalı bir tasarımdır.  Geniş kovanın hacmi yaklaşık 29 litredir. Dolum miktarı ise 5 ile 15 litre arasında ayarlanabilmektedir.

Duvara asılı olan dolu kova duş, iplerin yardımıyla çekilmek suretiyle boşaltılmaktadır. Kova duşun altına ilk kez giren kullanıcı, kendisini şelalen altına girmiş gibi hissetmektedir. Şok duş kovası içerisindeki soğuk suyun etkisi ile doğal şok etkisi sağlanmış olur.

Şok duş kovası, sauna sonrası şok duş ihtiyacını karşılaması için tasarlanmış bir sistem… Özel ahşaplardan imal edilmiş 21 litre su kapasitesine sahip ürün otomatik su doldurma sistemlidir. Bir anda 21 litre soğuk suyun verdiği şok etkisi ile sauna keyfini zirveye ulaştıracak aksesuar bünyemizde bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

 • Tarihten Gelen Güzellik: Hamam Nedir
  Geçmişten günümüze gelen, Osmanlı´dan bir gelenek olan, temizliğin imandan geldiği ile bağdaştığını da bildiğimiz Hamamlar günümüzde de çok yaygın kullanılmaktadır.
 • İstanbul Geleneksel Türk Hamamı
  İstanbul Geleneksel Türk Hamamı mı arıyorsunuz? Bir çok yerli ve yabancı misafirin ağırlandığı tesisimizde sizler için tüm detaylar düşünüldü, hemen Metropol Hamam´ı ziyaret edin.
 • Saunanın Faydaları
  Sauna bir kişiyi rahatlatır, zihin ve bedenini yeniler. Saunadaki ısının ağrıyan kasları gevşettiği bilinmektedir.
Açışış Saati : 06:30
Kapanış Saati : 02:00
Bize Ulaşın
 • Namık Kemal Mahallesi Keşif Sokak No:1/C Ümraniye / İSTANBUL
 • Telefon : 0216 519 27 19
 • info@metropolhamamspa.com
Bize Yazın...
Merhaba,
Metropol Hamam & Spa olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?