Turkish English Deutsch Arabic Russian French
 • 0530 574 11 37
 • 0216 519 27 19

Ne Sıklıkla Masaj Yaptırmalısınız?
17.7.2023

İstanbul´un en çok ziyaret edilen hamamlarından olan Metropol´de sizler için tüm detaylar düşünüldü. Ne Sıklıkla Masaj Yaptırmalısınız? sorusuna yanıt arayanlar için bu içerik hazırlandı ve web sitesinde sergilendi. Masajın faydaları ve sıklığı kişiden kişiye değişebilir. Masajın etkisi, bireyin sağlık durumu, stres seviyesi, aktivite düzeyi ve kişisel tercihlerine göre farklılık gösterebilir. Ancak genel olarak, masajın düzenli bir şekilde yapılması önerilir. İşte masaj sıklığı hakkında bazı bilgiler:

Stres Yönetimi:
Eğer günlük yaşamınızda sürekli stresle karşılaşıyorsanız, düzenli masaj seansları size yardımcı olabilir. Haftada bir kez veya iki haftada bir masaj yaptırmak, stresi azaltabilir, rahatlamanızı sağlayabilir ve genel iyilik halinizi artırabilir.

Kas Gerginliği ve Ağrı:
Fiziksel aktiviteler veya çalışma koşulları nedeniyle kas gerginliği veya ağrı yaşıyorsanız, masaj düzenli olarak yapılabilir. Eğer kronik bir durum söz konusuysa, haftada bir veya iki kez masaj yaptırmak faydalı olabilir. Ancak daha hafif bir durumdaysanız, ayda bir veya iki kez masaj yaptırmak yeterli olabilir.

Spor Performansı: Sporcular, kas iyileşmesini hızlandırmak, kas yorgunluğunu azaltmak ve esnekliği artırmak için masajdan faydalanabilir. Antrenman dönemlerinde veya yarışmalardan önce masaj yaptırmak performansı artırabilir. Bu durumda, haftada bir veya iki kez masaj yaptırmak önemli olabilir.

Rahatlama ve Kendini İyi Hissetme: Masaj, genel rahatlama, stres azaltma ve kendinizi şımartma amacıyla da tercih edilebilir. Eğer sadece rahatlamak ve vücudunuzu şımartmak istiyorsanız, ayda bir veya iki kez masaj yaptırmak sizin için yeterli olabilir.

Herkesin ihtiyaçları ve tercihleri farklı olduğu için, masaj sıklığını belirlemek size kalmıştır. Vücudunuzun sinyallerini dinleyin, ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi göz önünde bulundurun. Uzman bir masör veya masöze danışarak sizin için en uygun masaj programını belirleyebilirsiniz.

MASAJLARIN İNSAN VÜCUDUNDA SAĞLADIĞI FAYDALAR?

Metropol Hamam ve Spa merkezinde yaptıracağınız masajlar ile kendinizi en iyi şekilde rahatlığa ulaştırabilirsiniz. Türkiye´nin bir çok yerinden ziyaretçilerin ağırlandığı tesisimizde sizler için tüm detaylar düşünüldü. Masaj, binlerce yıldır kullanılan bir tedavi yöntemi olup vücudun fiziksel ve zihinsel sağlığını iyileştirmek için uygulanmaktadır. Masajın yararları, günümüzde giderek daha fazla insan tarafından keşfedilmekte ve tercih edilmektedir. Masajın kökenleri, antik çağlara kadar uzanmaktadır. Eski medeniyetler, masajı fiziksel ve ruhsal iyileşme amacıyla kullanmışlardır. Mısır, Çin, Hindistan ve Yunanistan gibi kültürlerde masaj, tıbbi tedavilerin bir parçası olarak kabul edilmiştir. Günümüzde masaj, modern tıp ve terapi yöntemleriyle desteklenen bir uygulama haline gelmiştir.

Masaj, kasların gevşemesine ve esnekliğin artmasına yardımcı olur. Uygulanan basınç ve hareketler, kaslardaki gerginlikleri azaltır ve kas dokusunun esnekliğini artırır. Bu sayede, kaslarda biriken laktik asit gibi zararlı maddelerin atılımı kolaylaşır.

Metropol Hamamında yer alan işinde uzmzan erkek masörümüz tarafından yaptıracağınız profesyonel masaj ile vücut kan dolaşımınız iyileştirilecektir. Oksijenleri daha iyi alacak ve vereceksiniz. Ağrılarınızda azalma, stresli olma durumlarınızda da size fayda sağlayacak olan masaj hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilmek adına hemen incelediğiniz web sitemizdeki Metropol Whatsapp hattı veya kurumsal INSTAGRAM hesabından bilgi alabilirsiniz.

Masajın bağışıklık sistemini güçlendirici etkileri vardır. Araştırmalar, düzenli masajın bağışıklık sisteminin işlevini artırdığını göstermektedir. Masaj, lenf dolaşımını artırarak toksinlerin atılmasını kolaylaştırır ve bağışıklık hücrelerinin daha etkili çalışmasını sağlar.

Ayrıca uyku kalitenizin artması, daha iyi bir düzene girmesi için masaj olmazsa olmazdır. Türkiye´nin önde gelen tesislerinden birisinde, profesyonel ellerde masaj yaptırmak istiyorsanız, Metropol Hamam ve Spa merkezini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

 • Yüzerken En Çok Hangi Kaslar Çalışır?
  Metropol Hamam ve Spa merkezi hem ziyaretçilerini hemde web müşterilerini bilgilendirmeye son sürat devam ediyor. Yüzerken En Çok Hangi Kaslar Çalışır? sorusunun yanıtı için bu içeriği inceleyin.
 • Kar Çeşmesi Nedir?
  İnsan vücudunun tamamıyla temizlenmesine yardımcı olan saunanın insan sağlığına birçok yararı vardır.
 • Hamam Ziyareti Sırasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
  Metropol Hamam ve Spa Merkezi´nin sizlere sunduğu ultra lüx kullanım imkanı sonucu harika bir gün sizi bekliyor. Bir çok misafirimizin merak ettiği, Hamam Ziyareti Sırasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir? sorusunun yanıtını ise bu içerikte sizlere sun
Açışış Saati : 06:30
Kapanış Saati : 02:00
Bize Ulaşın
 • Namık Kemal Mahallesi Keşif Sokak No:1/C Ümraniye / İSTANBUL
 • Telefon : 0216 519 27 19
 • info@metropolhamamspa.com
Bize Yazın...
Merhaba,
Metropol Hamam & Spa olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?