Takip Edin :
 • 0530 574 11 37
 • 0216 519 27 19

Kese Yapmanın Cildimize Faydaları

Osmanlı´dan günümüze kadar ulaşan hamam keselerinin birçok faydası bulunmaktadır kese yapmak bizim ülkemizde değil tüm dünyada kullanılmaya başlanmıştır.

Sağlıklı ve pürüzsüz ışıl ışıl bir cilde sahip olmaya yardımcı etmenlerden biri de kese yapmaktır. Fakat çoğumuz kesenin vücudumuza sağladığı etkileri bilmiyoruz. Kese yapmanın belki de daha önce aklımıza hiç gelmeyen faydaları vardır.

Hamam kesesi olarak bilinen mucizevi eldivenin tarihimizde geniş bir yer alıyor. Osmanlı’dan günümüze ulaşan hamam keselerinin onlarca faydasının bulunması ile sadece ülkemizde değil dünyada da kullanılmaya başlanmıştır.

Kese Yapmanın Faydaları Nelerdir?

* Kendinizi huzurlu ve ferah hissedeceksiniz
* Aknelerin oluşumunu engeller
* Cilt altı kan dolaşımını hızlandırır
* Ciltteki yenilenmeyi hızlandırır
* Ölü deriden arındırır
* Cildinizdeki gözenekleri açar
* Bağışıklık sistemine katkı sağlar
* Selülitleri gidermede yardımcı olur

Keseninizi ilk kullanımdan önce sıcak su ve sabun ile yıkayıp, iyice durulamayın ve hiçbir sabun artığı kalmadığından emin olun. Kese kullanımı sırasında ne cildinize ne de kesenize hiçbir şekilde sabun, şampuan ya da duş jeli kullanmayın. Unutmamak gerekir ki kese doğal bir arınma yöntemidir ve kesenin vücuda uygulaması duru su ile yapılmalıdır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

 • Sauna Nasıl Kullanılır?
  Sauna kültürü Finlandiya?dan gelmiş olup dünyanın her bir yanında vardır. Finlilerin bilindik ?Fin Hamamı? ile Türklerin ?Türk Hamamı? benzer özellikler taşır.
 • Hamam Tarihi ve İlk Hamamlar
  Klasik Yunan´dan günümüze kadar gelmekte olan tipik hamam mimarisinin başlangıcı dikkat çeker. Bu mimari Roma ve Bizans zamanında daha da gelişerek Türk hamamının stiline ulaşmıştır.
 • Saunanın Faydaları
  Sauna bir kişiyi rahatlatır, zihin ve bedenini yeniler. Saunadaki ısının ağrıyan kasları gevşettiği bilinmektedir.
Açışış Saati : 06:30
Kapanış Saati : 02:00
Bize Ulaşın
 • Namık Kemal Mahallesi Keşif Sokak No:1/C Ümraniye / İSTANBUL
 • Telefon : 0216 519 27 19
 • info@metropolhamamspa.com