Takip Edin :
 • 0530 574 11 37
 • 0216 519 27 19

Kar Çeşmesi Nedir?

İnsan vücudunun tamamıyla temizlenmesine yardımcı olan saunanın insan sağlığına birçok yararı vardır. Sauna yaz aylarına oranla kış aylarında çok daha faydalıdır. Vücuttaki gözenekleri açan ve toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olan sauna ölü deri hücrelerini temizler. Sauna sırasında kişi çok fazla ter atar. Bu nedenle sauna sonrasında mutlaka 2-3 bardak su tüketilmelidir. Saunadan çıktıktan sonra çok yoğun sıcak ortamdan çıkıldığı için serinlemek ve vücudun diriliğini sağlamak amaçlı şok havuzu veya kar çeşmesi kullanılmalıdır.

Buhar veya sauna odasından çıktıktan sonra kan dolaşımını düzenlemek için özel sistemlerle tasarlanmış buz çeşmeleridir. Duvarda bulunan özel bir nozul, üretilen buzun alt bölümde bulunan bir çanak içerisinde toplanmasına sağlar.

Kar çeşmesi, şok havuzu gibi bir anda şok etkisi yaratan soğutucuları sevmeyenler için yumuşak bir geçişle vücut ısısını soğutmak amaçlı yapılmıştır. Vücut serinletme işlemi kar çeşmesinden alınan karın önce kollara ve bacaklara, daha sonra vücudun geri kalanına dairesel hareketlerle sürülmesiyle devam eder. Sert buz parçaları terli vücuda sürülerek ciltte uyuşma duygusu uyandırır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

 • Refleksoloji Masajının Faydaları
  Ellerimizin sadece tutmamızı, ayaklarımızın da yürümemizi sağlayan organlar olduğunu düşünüyorsanız büyük bir yanılgı içerisindesiniz demektir.
 • Hamama Gitmenin Faydaları Nelerdir?
  Hamamlar, rahatlanmak ve temizlenmek amacıyla eskiden beri kullanılırdı ama günümüzde daha çok keyif amaçlı olarak gidilen hamamların en önemli fayda, vücudu dinlendirmektir.
 • Sauna Kullanım Kuralları
  İnsan sağlığına koruyucu vücudumuzun doğayla uyum içinde yaşama hazırlayıcı asrımızın en korkunç hastalığı olan stresin giderilmesindeki görevi kabul edilmelidir.
Açışış Saati : 06:30
Kapanış Saati : 02:00
Bize Ulaşın
 • Namık Kemal Mahallesi Keşif Sokak No:1/C Ümraniye / İSTANBUL
 • Telefon : 0216 519 27 19
 • info@metropolhamamspa.com
İletişime Geçin WHATSAPP 0530 574 11 37